مجله گردشگری

ماداگاسکار؛ مثل هیچ‌کجا

ماداگاسکار؛ مثل هیچ کجا ماداگاسکار یا به زبان محلی مالاگاسی، در جنوب شرق آفریقا و در دل اقیانوس هند، چهارمین جزیره بزرگ جهان است. سرزمینی که ریشه مردمانش آمیخته‌ای است از نیاکان مالزیایی، آفریقایی و عرب که صدها سال پیش با عبور از دریاها به این جزیره مهاجرت کرده‌اند. ماداگاسکار یک مقصد بسیار هیجان‌انگیز برای عاشقان طبیعت و حیات وحش است. به گونه‌ای که بیش از نود درصد تنوع زیستی ماداگاسکار را در هیچ کجای جهان نمی‌توان یافت. شاه میگو و لابسترهای بزرگ و خوشمزه مالاگاسی از جاذبه‌های معروف این کشور است که گردشگران زیادی را به این منطقه می‌کشاند. با ما همراه باشید تا با این جزیره منحصر بفرد بیشتر آشنا شویم.

هندوستان، سرزمین 72 ملت

ناشناخته‌های هند، سرزمین 72 ملت هند یکی از بزرگترین کشورهای جهان و با بیش از یک میلیارد و سیصد میلی.ن جمعیت در جنوب آسیا واقع شده است. این کشور از سهجهت با اقیانوس هند، خلیج بزرگ بنگال و دریای عمان احاطه شده است و به دلیل وسعت زیادش آن را شبه قاره هند می‌نامند. تنوع بارزترین ویژگی هند است. با سفر در سرتاسر هند، شاهد تنوع بی‌نظیری در طبیعت، معماری شهرها، ادیان و فرهنگ‌ها و در نژادهای مردمان خواهیم بود؛ چنان که گویی نه یک کشور که مسیری به وسعت یک قاره را سفر کرده‌ای! و به همین دلیل است که هند را سرزمین 72 ملت می‌نامند.

تانزانیا، کنیا، اوگاندا و زنگبار

تانزانیا، کنیا، اوگاندا و زنگبار میراث طبیعت و حیات وحش جهان کشورهای تانزانیا، کنیا، اوگاندا و زنگبار در شرق قاره آفریقا قرار دارند، جایی که قدیمی‌ترین سکونت‌گاه انسان تلقی می‌شود. شرق آفریقا به دلیل قرار گرفتن بر خط استوا دارای آب و هوای استوایی با باران‌های موسمی است، پوشش گیاهی در این ناحیه نیز بصورت جنگل‌های انبوه مناطق گرمسیری و علفزارهای سرسبز وسیع است که مناسب‌ترین منطقه برای زاد و ولد علف‌خواران و درندگان است. جایی که امروزه میلیون‌ها نفر در سال برای بازدید از این منحصر به فردترین مجموعه حیات وحش جهان می‌روند.

ویتنام، کامبوج و لائوس

ویتنام، لائوس و کامبوج؛ حس سال‌های سال جهانگردی در یک سفر از صخره‌های سر به فلک کشیده در آب‌های خلیج هالونگ در شرق ویتنام تا خروش آبشار خوانگسی در دل جنگل‌های بارانی لائوس؛ از روحیات بودایی لونگ پرابانگ تا معبد اعجاب برانگیز تاپروم کامبوج پیچیده در ریشه‌های درختان؛ لمس جنگ ویتنام در تونل‌های زیر زمینی کوچی در کنار رنگ بازی دلتای عظیم رود مکونگ، همه در یک سفر مجموعه‌ای کامل از تجربیات گردشگری را فراهم آورده‌اند. تور ویتنام، لائوس و کامبوج در زمره معدود سفرهایی است که پس از پایان آن می‌توانیم مدعی شویم بسیاری از احساسات و تجربیاتی را که جهانگردان در سال‌های سال بدست می‌آورند، یکجا کسب کرده‌ایم.