مجله گردشگری

هندوستان، سرزمین 72 ملت

ناشناخته‌های هند، سرزمین 72 ملت هند یکی از بزرگترین کشورهای جهان و با بیش از یک میلیارد و سیصد میلی.ن جمعیت در جنوب آسیا واقع شده است. این کشور از سهجهت با اقیانوس هند، خلیج بزرگ بنگال و دریای عمان احاطه شده است و به دلیل وسعت زیادش آن را شبه قاره هند می‌نامند. تنوع بارزترین ویژگی هند است. با سفر در سرتاسر هند، شاهد تنوع بی‌نظیری در طبیعت، معماری شهرها، ادیان و فرهنگ‌ها و در نژادهای مردمان خواهیم بود؛ چنان که گویی نه یک کشور که مسیری به وسعت یک قاره را سفر کرده‌ای! و به همین دلیل است که هند را سرزمین 72 ملت می‌نامند.

ویتنام، کامبوج و لائوس

ویتنام، لائوس و کامبوج؛ حس سال‌های سال جهانگردی در یک سفر از صخره‌های سر به فلک کشیده در آب‌های خلیج هالونگ در شرق ویتنام تا خروش آبشار خوانگسی در دل جنگل‌های بارانی لائوس؛ از روحیات بودایی لونگ پرابانگ تا معبد اعجاب برانگیز تاپروم کامبوج پیچیده در ریشه‌های درختان؛ لمس جنگ ویتنام در تونل‌های زیر زمینی کوچی در کنار رنگ بازی دلتای عظیم رود مکونگ، همه در یک سفر مجموعه‌ای کامل از تجربیات گردشگری را فراهم آورده‌اند. تور ویتنام، لائوس و کامبوج در زمره معدود سفرهایی است که پس از پایان آن می‌توانیم مدعی شویم بسیاری از احساسات و تجربیاتی را که جهانگردان در سال‌های سال بدست می‌آورند، یکجا کسب کرده‌ایم.

ناشناخته‌های چین

چین در سال گذشته با پذیرش بیش از 56 میلیون گردشگر خارجی، رتبه سوم جذب گردشگر در جهان را از آن خود کرده است. اما سوال اینجاست که این آمار سرگیجه آور گردشگر به کجاهای چین سفر می‌کنند؟ احتمالا وقتی از چین صحبت به میان می‌آید ذهن ما می‌رود به دیوار چین و شهر ممنوعه پکن و بازارهای شانگهای. اما آیا اینها به تنهایی می‌توانند پذیرای این همه گردشگر باشند؟ آیا این سومین کشور پهناور و پر جمعیت‌ترین کشور جهان دیدنی‌هایش فقط منحصر به همین هاست؟ چین کشوری سرشار از رمز و راز و ناشناخته‌هاست؛ ترکیبی از زیباترین جلوه‌های طبیعت در کنار تمدنی کهن و باستانی.

جشن‌ها و فستیوال‌های هندوستان

هندوستان بزرگترین کشور منطقه آسیای جنوبی است که از شمال غرب با پاکستان. از شمال با چین و نپال، از شمال شرقی با بوتان و از شرق با بنگلادش و میانمار مرز مشترک دارد؛ از جنوب به سریلانکا و از جنوب غربی به مالدیو راه دارد. هندوستان همچنین دارای مرز آبی با اندونزی در اقیانوس هند است. جمهوری هند هفتمین کشور وسیع جهان و دومین کشور پر جمعیت دنیا بعد از چین با بیش از یک میلیارد نفر جمعیت می‌باشد. هندوستان کشوری با اقلیم، فرهنگ، زبان و نژاد متنوع می‌باشد.